Lifestyle

W dążeniu do spełnienia. Czego tak naprawdę chcesz?

separator
Opublikowany: / przez Nathallae

Każdy ma przecież jakieś marzenia. Nie znam osoby, która ich nie ma. Nie ma ludzi, którzy nie chcieliby spełniać się za równo na płaszczyźnie zawodowej jak i prywatnej. Chyba nie ma nic gorszego, niż frustracja, prawda? Nie raz właśnie taka byłam- sfrustrowana. Dlaczego innym wychodzi ? Dlaczego inni mają więcej szczęścia niż ja ? Co jest ze mną nie tak, dlaczego innym się udaje, a mnie nie. Tak naprawdę wszystko tkwi w Naszych głowach, w podejściu jakie w sobie wykształciliśmy, bądź właśnie jego braku. Pierwsze, co powinniście brać pod przemyślenia, to na pewno samodyscyplina. Tak naprawdę bez niej nie mamy po co zabierać się do pracy. I nie, rzadko kiedy ktoś się z nią urodził, po prostu trzeba ją w sobie ukształtować.

Jak wykształcić samodyscyplinę ?

Wydaje się to bardzo prostą sprawą. Nic bardziej mylnego. Niestety mimo tego, że pracuje nad tym od dawna, bywają momenty, że sama o niej zapominam. Według mnie najprostszą rzeczą, jak ją wykształtować, to założyć sobie pewne rzeczy podczas pełnego tygodnia pracy nad sobą. Może być to na każdej płaszczyźnie życia. U mnie ? Oczywiście : ) , patrząc, iż dodaję tylko „ fit przepisy”, można rzec, że jestem z tych osób, które „całe życie są na diecie”. Coś w tym jest.

Dlatego u mnie samodyscyplina, to zorganizowanie sobie treningów w ciągu tygodnia, na przykład: ćwiczę od poniedziałku do piątku, kolację jem najpóźniej o godzinie 17 i choćby się waliło i paliło, nie mogę tego zmienić. Oczywiście, bywają sytuacje, że wypadnie coś nagle i plany się zmieniają. W moim przypadku zalewają mnie potworne wyrzuty sumienia. Wtedy zazwyczaj kolejnego dnia ćwiczę więcej, bądź jem mniej, niż zwykle. W sumie dla dobra zaspokojenia umysłu. Tak naprawdę nie daje mi to niczego, poza spokojem ducha, że mój plan, jaki założyłam nie poszedł w łeb.

Porażki, które budują sukces

Zaczynając od początku. Każdy człowiek jest inny. Ma inny próg bólu, charakter z zupełnie innej bajki. Dla jednego miarą sukcesu będzie przebiec triatlon, a dla innego otworzyć własną firmę. Nie powinniśmy tego w żaden sposób podważać. Za każdym człowiekiem sukcesu stoi kilka czynników o których warto pamiętać i wykonywać na 100 %:

DOŚWIADCZENIE
100%
0%

WIEDZA
100%
0%

ODPORNOŚĆ
100%
0%

DOJRZAŁOŚĆ
100%
0%

JAKOŚĆ
100%
0%
 

 Już nawet podczas badań udowodniono, że porażki zarówno jak i sukcesy, mimo, że bolesne są bardzo Nam potrzebne. W głównej mierze kształtują Nasz charakter, oraz przygotowują Nas do niepowodzeń w przyszłości, które umówimy się- kiedyś nastąpią. Przecież nie od dzisiaj wiemy, że życie to nie pasmo sukcesów, a sinusoida, która raz kieruje Nas na sam szczyt, a innym razem ciągnie ku dołowi. Grunt to potrafić wychodzić z ciężkich sytuacji, potrafić się podnieść po ciężkim upadku, a co najważniejsze- wyciągać wnioski na przyszłość.

Skoro już mowa o sukcesie, to może warto poprzeć się dowodami?

Chyba najbardziej sztampową osobliwością, jest Henry Ford, który stworzył jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Ale czy to przyszło od razu? Oczywiście, że nie ! Zanim Ford stał się znaną marką, jego założyciel prowadził co najmniej pięć innych firm, z których każda zbankrutowała. Pierwsza z nich – The Detroit Automotive Company miała produkować wynalazek Forda – pojazd o nazwie Quadricycle. Maszyna była jednak nie dostosowana do masowej produkcji, powodując bankructwo pierwszej firmy Forda, który stwierdził później, że „porażka jest okazją, by stworzyć coś od nowa – tym razem mądrzej”. Kolejne lata porażek i nieudanych eksperymentów (m.in. z wypuszczeniem na rynek ciągle psującego się Modelu A) zaowocowały finalnie prototypem Modelu T – auta, które zrewolucjonizowało motoryzację. Dobrze wiecie, że takich osób są tysiące. Dlaczego im się udało, a milionom ludzi, którzy byli o krok od sukcesu nagle powinęła się noga?

Grunt, to iść do przodu !

Na pewno trzeba się uodpornić na krytykę ludzi z otoczenia, bo tak naprawdę bardzo często właśnie poprzez otoczenie wiele rzeczy, które byśmy mieli ochotę zrobić, o czym marzymy, hamuje Nas myśl „ co ludzie powiedzą ?”. Ze swojego doświadczenia wiem, że powinniśmy takie osądy brać na chłodno, bo pamiętajcie jedno, poprzez otoczenie nie zrobimy czegoś, co bardzo chcemy, a ludzie? Tak naprawdę zawsze znajdą temat do plotek : ) 

WARTO zapamiętać:

 • za każdym człowiekiem sukcesu idzie najpierw masa porażek
 • nie siła, lecz wytrwałość tworzy wielkie dzieła
 • zrób plan działania i kruczowo się go trzymaj
 • wyznacz sobie cele
 • uwierz w siebie !
 • Nie marz o sukcesie, tylko na niego pracuj
 • Zacznij działać 
Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału, tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień !Madison James

 

A Ty ? Jaki masz przepis na sukces ?:)

 

Nathallae

Studentka prawa, blogerka i instagramerka. Spośród wielu pasji do największych należą podróże w najdalsze zakątki świata i gotowanie.

Komentarz

 • Cichociemnymisieq
  8 września 2017

  Ciekawy wpis chociaż na początku poczułem taki coaching, że przez chwilę miałem odpuścić czytanie. Ale co do większości słów zgadzam się, jeszcze włączyłbym w to wszystko motywacje oprócz samodyscypliny. Tak samo z wiarą w siebie. Nie wierz tylko zapracuj na swój własny szacunek do siebie poprzez akceptację a jeśli czujesz nadal brak satysfakcji to przez zmiany. Nie lubię lekko rzucać frazesów “uwierz w siebie” bo naprawdę często ciężko przezwyciężyć barierę psychologiczną. Ale tak najważniejsza jest praca nad sobą.

  Pamiętaj też, że u wielu osób wpływ też mają finanse czy środowisko, tak da się to zmienić ale niektórym bywa bardzo ciężko.
  Można by było to długo dyskutować ale to tylko komentarz więc pozdrawiam!
  #hejter

  Odpowiedz

Napisz komentarz