Podróże

Sri Lanka

separator
Opublikowany: / przez Nathallae

Sri Lanka 

22 lutego przekroczyłam magiczne ćwierć wiecze : ), walentynki, później urodziny…. wiele okazji do świętowania. Chyba nie tylko ja tak pomyślałam , ale także mój chłopak. Zanim weszłam z samego rana do pracy , dotarła do mnie informacja :” Natalia , pakuj się , wylot za 4 dni …. lecimy na Sri Lanke !”.

Co prawda informacja chyba wymarzona dla każdego podróżnika , ale 4 dni na dopięcie umów, totalna zmiana w grafiku, jaki zawsze mam obowiązek organizować na dwa tygodnie do przodu, stres, czy paszport jest z dobrą datą …. każdego by wprowadziło w totalny szał. Ale nie ma co zarzekać, czas działać. Jak to zawsze bywa ze mną, narzekać potrafię, że za mało czasu, że się nie wyrobię, ale koniec końca, wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik. No to lecimy !

 

[ naciśnij aby powiększyć zdjęcie ]

Po 12 godzinach lotu z Warszawy doleciałam do Colombo. Po wylądowaniu warto wymienić dolary / euro w kantorze na lotnisku – jest tam naprawdę dobry kurs. Internet kupicie przy wyjściu z lotniska. Jest kilku operatorów na Sri Lace jednak ja polecam wam DIALOG. W dużych miastach zasięg jest bardzo dobry, przeważnie LTE. W mniejszych miejscowościach możecie liczyć na 3G. Za pakiet 9 GB wraz z kartą SIM zapłacicie około 8 dolarów. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w router mobilny.

Lotnisko oddalone jest od miasta około 35 kilometrów. Przylatując w nocy najlepiej dostać się do miasta taksówką lub Uberem. Za przejazd zapłacicie około 25-30 zł Uberem lub 60-90 zł taksówką.

Same miasto nie jest zbytnio urokliwe. Pełno ludzi, tłok i chaos. Na pierwszą noc wybrałam hotel ZMAX. Podczas podróży po Sri Lance rezerwowałam hotele poprzez aplikację booking.com. Ceny są bardzo różne i zależą od standardu w jakim chcecie przebywać. W Colombo dostaniecie nocleg od 45 zł – 500 zł w zależności od standardu. W samym mieście warto przemieszczać się tuk-tukiem. Pamiętajcie żeby koniecznie negocjować ceny ponieważ one zależą wyłącznie od kierowcy i są bardzo różne.

Średnio przejechanie 1 km kosztuje 50 rupi.  (100 rupi = około 2,60 zł). Pamiętajcie żeby płacić za przejazd z góry – tak aby uniknąć nieprzyjemności. Za każdym razem jak chciałam gdzieś dojechać sprawdzałam dystans na google maps a następnie proponowałam cenę. Niektórzy kierowcy tuk-tuków posiadają taksometry – jeśli kierowca ma takowy pamiętajcie żeby z nich skorzystać!

W Colombo byłam jeden dzień i w zupełności wystarczy na zwiedzanie. Ja zaczęłam zwiedzanie miasta od godzinnej objazdówki miasta tuk-tukiem. Cena godzinnej jazdy po najważniejszych miejscach miasta wynosi około 1300-1500 rupi. Oczywiście kierowca będzie kręcił głową i zaproponuje kwotę dwa razy wyższą jednak pamiętajcie, że ceny na Sri Lance są bardzo płynne 🙂

Co warto zobaczyć ? Poniżej przedstawiam wam w punktach najważniejsze miejsca w Colombo:

[kliknij w link aby zobaczyć opis w TripAdvisor]

Będąc w Colombo wieczorem udaj się koniecznie do jednego z dwóch pubów na dachu, rozciąga się przepiękny widok na miasto.

Gdzie Zjeść ?:

[kliknij aby powiększyć zdjęcie]

 

Nathallae

Studentka prawa, blogerka i instagramerka. Spośród wielu pasji do największych należą podróże w najdalsze zakątki świata i gotowanie.

Napisz komentarz