Podróże / Majorka

Majorka

separator
Opublikowany: / przez Nathallae

Dlaczego Majorka ?

Decyzja o wyjeździe na Majorkę była kolejny raz kwestią chwili. Ponieważ lato w Polsce nie rozpieszczało nas w lipcu, postanowiłam wyjechać, aby złapać trochę słońca. Po przeglądnięciu wielu ofert lotów, udało mi się znaleźć prawdziwą okazję. Bilet w dwie strony z lotniska z Katowic na 14 dni kosztował niecałe 300 zł wraz z bagażem rejsowym. Założeniem wakacji nie było stacjonowanie w jednym miejscu, a zwiedzanie wyspy, oraz spanie codziennie w innym jej zakątku. 

Jak dotrzeć z lotniska do stolicy wyspy ?

Lotnisko w Palmie jest świetnie położone. Odległość od stolicy wyspy to niecałe 15 kilometrów. Najszybszym sposobem na dostanie się do centrum jest taksówka. Taksówki stoją tuż koło wyjścia z lotniska, a jej koszt to około 20 euro. Alternatywą dla taksówki jest komunikacja miejska. Stanowiska autobusowe zlokalizowane są nieopodal postoju taksówek, a koszt na jedną osobę to 5 euro. 

Hotele

Niestety, jeśli wybierzecie się na Majorkę w terminie podobnym do mojego – w lipcu nie liczcie, że będziecie mieli duży wybór hoteli. Ceny hoteli/hosteli w danym  terminie zaczynają się od 180 zł za noc (pokój dwuosobowy z łazienką). Przy wyborze miejsca patrzcie się, czy pokój posiada klimatyzację, ponieważ w lipcu temperatura w cieniu często przekracza 34 stopnie, a często w tańszych hotelach do dyspozycji macie jedynie wiatrak. 

Jak tanio rezerwować hotele ?

Do rezerwacji hoteli na cały pobyt używam mobilnej aplikacji booking.com. Moja podróż była o tyle specyficzna, że prawie codziennie zmieniałam hotele. Moim zdaniem to najlepsza możliwość eksplorowania wyspy. Jeśli zdecydujecie się na mój sposób poznawania uroków hiszpańskiej wyspy, najlepsze sprawdzajcie ceny hoteli na bieżąco. Codziennie rano tuż przed zakończeniem doby hotelowej sprawdzałam aktualne ceny na bookingu. Ponieważ obłożenie hoteli było na poziomie 93% najlepsze ceny były tuż przed rozpoczęciem doby hotelowej. To było istne polowanie, które pozwoliło zaoszczędzić od 30 – 60% standardowej ceny. 

Jak podróżować ?

  1. Majorka ma bardzo dobrze rozwiniętą komunikację. Jednorazowy bilet w Palmie kosztuje 1,15 euro. 

Komunikacja miejska Palmie – link

Przemieszczanie się pomiędzy miastami – link

Orientacyjny koszt podróży z Palmy do Alcudii (drugi koniec wyspy) to 13 euro/ osoba

Jeśli zdecydujecie się na podróżowanie komunikacją publiczną polecam korzystania z google maps. Aplikacja pokaże wam jak dojechać w dane miejsce wraz z informacją o przesiadkach. 

 2. Wypożyczenie samochodu. 

Koszt wypożyczenia samochodu wraz z ubezpieczeniem to 40 euro wzwyż w zależności od klasy samochodu. Cena za wynajem w lokalnych wypożyczalniach spada wraz z ilością dni wynajmu. Ze wszystkich wypożyczalni polecam Lock and Go. Zdecydowałam się na tą wypożyczalnię, która ma kilka lokalizacji w Palmie, ponieważ miała bardzo dobre opinie w internecie, a duże, sieciowe wypożyczalnie kosztowały w danym okresie znacznie więcej. Wypożyczalnia dysponuje tylko jednym modelem auta – Seatem Mii. To małe auto, które ma symboliczny bagażnik. Kosz wypożyczenia przy 14 dniach to 41 euro za dzień. W cenie wynajmu macie częściowe ubezpiecznie. Częściowe, czyli musicie zostawić depozyt w wysokości 200 euro na ewentualne szkody. Odpowiadacie wyłącznie do kwoty depozytu. Koszty paliwa na wyspie benzyny PB95 to około 1,19 euro. 

Gdzie jeść ?

Z racji częstych zmian miast na wyspie nie jestem w stanie podać wam konkretnych restauracji. W każdym mieście korzystałam z aplikacji TripAdvisor. W aplikacji macie możliwość filtrowania interesujących Was kuchni lub kategorii cenowych. 

 

Nathallae

Studentka prawa, blogerka i instagramerka. Spośród wielu pasji do największych należą podróże w najdalsze zakątki świata i gotowanie.

Napisz komentarz