Lifestyle

Jak pomóc włosom po wakacjach

separator
Opublikowany: / przez Nathallae

Mamy już porę jesienną, a włosy po Naszych wakacjach pełnych kąpieli słonecznych, oraz słonej wody wołają o pomstę do nieba. Podobno jestem osobą ,która do przesady dba o własne włosy. Bardzo rzadko można mnie spotkać w spiętych, bądź nie wymodelowanych włosach. Mam tak od dziecka, jest to mój mały atut. Pare lat temu – chyba z tego powodu – ukończyłam kilka prestiżowych szkół z dziedziny stylizacji włosów, także zawsze służę pomocą , oraz radą wśród rodziny, znajomych, którzy potrzebują w tej dziedzinie wsparcia.

Moje rady

Tak naprawdę nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, ale po prostu interesować się, mieć tak zwane wyczucie. Nie lekceważyć pewnych rzeczy, które tak naprawdę zdarzają się Nam – głównie kobietom – notorycznie.

Fachowa pomoc

Bardzo odradzam wszystkim głębsze ingerencje, oraz zabiegi na zasadzie : “obejrzę na youtubie, koleżanka mi zrobi ” – kategorycznie zabraniam ! Uwierzcie, często konsekwencje są opłakane, a koszty u fryzjera, żeby wszystko naprawić wzrastają o 100%. 

Fryzjer fryzjerowi nie równy

Nie chce generalizować, ale okropnie nie lubię chodzić do salonów fryzjerskich. Tez tak macie ? Kompletnie nie mam
Zaufania. Jeżeli macie zaufaną osobę, która zajmuje się Waszymi włosami, czasami nie warto eksperymentować. Talent oraz powołanie w tym zawodzie to kluczowa sprawa .

Mini poradnik:

Zwróć uwagę do ilu stopni jest nagrzana Twoja suszarka/lokówka/prostownica. Tak naprawdę do 130 stopni nie powinnismy mieć wyrzutów sumienia, w innym wypadku wypadanie, łamanie się i rozdwajanie włosów będzie u Was na porządku dziennym.

Szybkie wiązanie włosów? Super sprawa! Tylko czy zastanawiałaś się nad tym, czy odpowiednio zaczesujesz włosy w gumkę? Każdy splątany włos, wkręcający się w wiązanie powoduje “złamanie się ” powierzchni włosa, a co za tym idzie – łamanie i odkształcenia.

Problem z puszeniem się włosów ma praktycznie każda dziewczyna. Osobiście mój patent, to noszenie zawsze przy sobie olejku do włosów, bądź jedwabiu. Tak naprawdę odpowiednia aplikacja może zdziałać cuda (w moim wypadku kropla przed suszeniem, przed prostowaniem i przed wyjściem z domu)

Nie masz czasu na używanie odzywki po myciu włosów? Największy błąd, jaki możesz popełnić! Tak naprawdę nawet mężczyźni powinni podczas mycia używać tego typu kosmetyków, ponieważ woda oraz szampon podczas mycia otwiera nasze łuski włosowe, zmienia się pH włosów, oraz skóry głowy i aby uchronić strukturę przed niszczeniem potrzebujemy nawilżenia. Zorganizuj minimum 5 minut takiej regeneracji, a zobaczysz różnice.

Dobieraj kosmetyki pod odpowiedni typ włosów. Nie kupuj szamponów do włosów przetłuszczających się, nie mając z tym nic wspólnego, ponieważ nie spowoduje on tego, ze włosy będziesz chronić przed tym schorzeniem.

Nie masz czasu, żeby zrobić fryzurę? Zaspałaś i masz 5 minut do wyjścia? Szybkie szarpanie włosów szczotką, wyrywanie je z cebulkami, bądź – o zgrozo!- szarpanie końcówek. Jeżeli zależy Ci na darmowym, niezbyt ładnym cieniowaniu włosów, to jesteś na dobrej drodze :). Czasami warto wziąć dwa głębokie wdechy i zrobić proste czynności na spokojnie, niż żałować garści włosów, która Nam nie wyrośnie od patrzenia się na nie w lustro.

Nathallae

Studentka prawa, blogerka i instagramerka. Spośród wielu pasji do największych należą podróże w najdalsze zakątki świata i gotowanie.

Napisz komentarz