Podróże / Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubai Marina

separator
Opublikowany: / przez Nathallae

Są takie miejsca na świecie gdzie stajemy, patrzymy na otaczający Nas obraz i czujemy pewne emocje. Do tych momentów z pewnością zaliczyć mogę port Dubai. Myślałam, że widok Burdż Chalify i okolice były synonimem luksusu. Po zwiedzeniu Mariny śmiało mogę stwierdzić, że to drugie centrum miasta, które robi olbrzymie wrażenie.

Gdzie spać w Dubai Marina ?

Z pewnością miejsce to nie należy do najtańszych, niezależnie od okresu kiedy wybieracie się na zwiedzanie Emiratów. Dziesiątki wieżowców, przepiękny port z luksusowymi jachtami nie napawa optymizmem na znalezienienie taniego noclegu. Oczywiście do Mariny możecie pojechać na jeden dzień i przejść wzdłuż i wszerz, ale całą magię poczujecie śpiąc nieopodal z widokiem na 30-40 piętrowe wieżowce. Jest wiele hoteli ulokowanych koło mariny, przeważnie 4 i 5 gwiazdkowe. Poza hotelami są też prywatne apartamenty. Ponieważ zależało mi na tym, żeby spać ściśle w Marinie wybrałam apartament blisko hotelu Ritz, 5 minut spacerem od alei spacerowej ciągnącej się aż do portu. Hotele z widokiem na port kosztują od 450 zł za noc uwzględniając duże szczęście i małe obłożenie hotelu. Cena regularna za dobę zaczyna się od 750 zł w zwyż i może być jeszcze sporo wyższa. 

Co zobaczyć ?

Szczególnie wieczorową porą polecam wybrać się na rejs z portu. Kiedy zmęczenie po całym dniu chodzenia i Was dopadnie za 60 dirhamów możecie popłynąć na godzinny rejs. Ceny rejsów są różne w zależności od długości rejsu, jak i statku, którym będziecie płynąć. Wyprawa katamaranem, to wydatek już 120 dirhamów, a możecie jeszcze wybrać opcję najdroższą, czyli rejs wraz z kolacją na pokładzie. Możecie skorzystać ze strony GetYourGide. To strona skupiająca wielu operatorów różnych lokalnych wycieczek – taki booking.com dla wycieczek fakultatywnych wraz z opiniami, cenami.

W pobliżu znajduje się Burj Al Arab – to jeden z najbardziej luksusowyh hoteli na świecie, hotel ma 5 gwiazdek tylko dlatego, że nie przewidziano wyższego standardu numeracji. Jeśli macie akurat wolne od 6000 zł do ok. 100.000 zł za dobę to świetna dla Was propozycja 😉 W cenie każdego pokoju dostaniemy lokaja dostępnego wyłącznie dla Nas 24 h na dobę oraz szereg luksusowych dodatków. Jeśli jednak boicie się, że hotel nie spełni Waszych oczekiwań, możecie wybrać się do jednej z wielu restauracji znajdujących się w hotelu. Ceny proporcjonalne do cen noclegu więc raczej kebaba za 10-15 dirhamów tam nie zjecie. Na otarcie łez pozostanie Wam wycieczka statkiem o którym pisałam powyżej. 

Jeśli zdecydujecie się zostać na noc warto pójść na wieczornego drinka do hotelu Hilton Dubai Jumeirah Resort. W hotelu znajduje się bar usytuowany na 35 piętrze –  Pure Sky Lounge z którego rozciąga się przepiękny widok na Zatokę Perską i Palm Jumeirah. 

Nathallae

Studentka prawa, blogerka i instagramerka. Spośród wielu pasji do największych należą podróże w najdalsze zakątki świata i gotowanie.

Napisz komentarz