Lifestyle

Dieta na własną rękę?

separator
Opublikowany: / przez Nathallae

Mam 26 lat, a mam wrażenie, że przewinęło się przez moje życie tyle diet, ile u osoby, która spokojnie dożyła siedemdziesiątego roku życia. Niestety, ale kocham gotować, moją ogromną pasją jest czytanie przepisów, modyfikowanie po swojemu no i…. smakowanie ich :). Niestety potem to szybko widać w lustrze, dlatego za każdym razem sięgałam po inne środki. Nigdy nie stosowałam żadnych tabletek odchudzających, bo po prostu tego typu specyfików się najzwyczajniej boję.

Prawda jest taka, że żadna z diet, które wyszperałam w internecie nie była zbyt skuteczna, bądź po prostu była krótkotrwała, a z racji np zbyt małej ilości spożywanych kalorii, i idących za tym brakiem efektów szybko się poddawałam.

Nigdy nie byłam otyła, a także nie byłam chodzącym wieszakiem:), chociaż nigdy nie byłam do końca zadowolona z tego, co widziałam w lustrze. Po minionym sylwestrze uznałam, że dość tego ! Ciągłe życie w szybkim tempie, jedzenie na mieście, w knajpach spowodowało, że coraz bardziej czułam się źle w swojej skórze. I 4 stycznia 2018 postanowiłam przejść na dietę, ale nie taką, nad którą nie mam żadnej kontroli, jak to u mnie przeważnie bywało. Niestety w moim wypadku, muszę mieć ściśle rozpisane posiłki, bo mam wrażenie, że jak sama decyduje o tym, co uważam za stosowne, to efektów nie ma żadnych. Jestem wysoką osobą, także u mnie, aby był widoczny efekt, trzeba na prawdę się postarać.

Takim oto sposobem wykupiłam dietę online od znanej wszystkim polskiej trenerki, która gwarantuje praktycznie 100% efektów. Nie chcę tutaj robić żadnej reklamy, dlatego nie będę wspominać tej osoby z nazwiska, natomiast z czystą świadomością mogę polecić tego typu rozwiązania, ponieważ jest to dużo tańsza wersja od co miesięcznego chodzenia do dietetyka, gdzie wydaje się dużo większe sumy, a same posiłki, które musiałam wykonywać według diety online, wcale nie przyprawiały mnie o ból głowy:).

Dieta polega na co tygodniowym rozpisie posiłków, ważeniu się raz w tygodniu, oraz aktualizowanej tabeli pomiarów, która wskazuje Nam przybliżoną datę wagi, którą chcemy osiągnąć. Mamy także przypisanego dietetyka, który się Nami opiekuje i z którym możemy porozmawiać online i zadać mu pytania związane z Naszym odchudzaniem.

Prosta sprawa, ale czy skuteczna?

Oczywiście, że tak ! Tak na prawdę, mam wrażenie, że jem dużo więcej węglowodanów (np w postaci chleba), niż zazwyczaj, ale mimo to, efekty są widoczne. Dodatkowo ćwiczę w domu, od dwóch do czterech razy w tygodniu, no i czego chcieć więcej? Grunt, to nie poddawać się, ponieważ skuteczna dieta, to taka, gdzie chudniemy maksymalnie 1kg na tydzień, a diety, które gwarantują Nam nawet 5kg spadku wagi w przeciągu kilku dni, powodują po prostu ogromny efekt jo-jo.

Dieta ONLINE vs Poradnia dietetyczna

Za równo miałam do czynienia z jedną, oraz drugą stroną i zdecydowanie, tak jak wspominałam wyżej, wolę wersję online, ponieważ jest wygodniejsza, oraz sporo tańsza:). Około 3 lata temu pokusiłam się o co miesięczne odwiedzanie Pani dietetyk, która mierzyła mnie, ważyła, modyfikowała dietę i zmieniała posiłki, a każdy koszt wizyty to 100-150 zł w zależności od dokonanych zmian, a także dieta, którą miałam rozpisaną, miałam wrażenie, że była nieco droższa od tej, którą stosuję teraz, ponieważ spis posiłków, które mam teraz są oparte o proste składniki, które nie uważam wcale, że są na niższym poziomie.

Już zderzyłam się jakiś czas temu z dietą, w której znalazły się trufle, sandacze i niemalże mech z lasów tropikalnych, to wiem o czym mowa :). Podczas diety online mamy także wprowadzony szereg możliwości, takich jak np, przedłużenie diety z 20% rabatem, bądź połączenie swojej diety z drugą osobą (koleżanki, chłopaka) i dzięki temu pakiet miesięczny będzie znacznie tańszy

A Wy? Jakie macie skuteczne sposoby na spadek wagi ?

Nathallae

Studentka prawa, blogerka i instagramerka. Spośród wielu pasji do największych należą podróże w najdalsze zakątki świata i gotowanie.

2 Komentarze

 • kazu
  25 marca 2018

  Witam Mieszkam w mieście zwanym Osaka w Japonii. Imię to kazu. Masz bardzo dobrze zrównoważony styl. Jeśli jest to efekt diety, jest to idealna dieta. Moja metoda odchudzania jest bardzo prosta. Codziennie sprawdzam swoją wagę. Decydujemy o górnym limicie wagi, a kiedy zbliżamy się do tej wagi, ograniczamy nieco nasze posiłki. Konstytucja jest trudna do przybrania na wadze.

  Odpowiedz
  • Nathallae
   26 marca 2018

   wiesz:) jeszcze należy do niej dobić:) wtedy faktycznie taka metoda jest bardzo dobra!

   Odpowiedz

Napisz komentarz