Podróże / Zjednoczone Emiraty Arabskie

Abu Dhabi – Meczet Marii, Matki Jezusa

separator
Opublikowany: / przez Nathallae

Będąc w Zjedoczonych Emiratach Arabskich poza niewątpliwie pięknym Dubajem, należy koniecznie wybrać się do stolicy. Abu Dhabi to nie tylko piękne hotele, czy piaszczysta plaża, to także przepiękny Meczet wybudowany 2007 roku. Był on budowany 12 lat, a jego koszt wyniósł około 205 milionów funtów. Wcześniej był znany jako Grand Mosk. Nazwa w 2017 roku została zmieniona na “Meczet Marii, Matki Jezusa”. Ciekawostką jest także fakt, iż kopuła główna meczetu ma 85 m wysokości oraz średnicę 32,8 m. To największa kopuła na świecie i uwierzcie mi, naprawdę robi ogromne wrażenie!

Jak ubrać się do Meczetu ?

Wejście do  Meczetu jest darmowe jak i abaya, którą dostaniemy przy wejściu. Jadąc do Meczetu możemy być ubrani tak, jak nam jest wygodnie. Kobiety dostają abaye, oraz zobowiązane są przez cały czas przebywania w Meczecie nie odkrywać głowy. Panowie jeśli nie mają długich spodni, także dostaną je bezpłatnie przy wejściu. 

Kiedy warto się wybrać ?

Do Świątyni udałam się około godziny 16. Pomimo mniejszych temperatur, niż w lipcu, czy sierpniu panujący skwar na dworze skutecznie utrudnia chęć zwiedzania. Okazało się, że ta godzina to był strzał w 10. Nie tylko mogłam zobaczyć całą okazałość budowli za dnia, ale również podczas zachodu słońca. Meczet jest otwarty od soboty do czwartku w godzinach 9:00 – 22:00, w piątki 4:30 – 22:00. Jeśli wybieracie się podczas Ramadanu, warto sprawdzić na stronie Meczetu godziny otwarcia. Zwiedzanie Świątyni zajmie Wam około 1,5 do 2 godzin. 

Podczas zwiedzania warto ze sobą zabrać coś do picia. Na miejscu jest restauracja, jednak jej ceny nie należą do najniższych (aktualnie 1 dirham = 1 zł). Butelka wody to koszt od 5 zł – 15 zł. Kawa – espresso 13 zł, latte 25 zł. Jedznie – pizza 41 zł, kanapka 42 zł.

[klinkij aby powiększyć]:

W lokalnym sklepie z pamiątkami możecie kupić wiele rzeczy związanych z Meczetem: od kubków, miniaturek Meczetu po magnes na lodówkę. Ceny w sklepie także nie należą do najtańszych. Poniżej kilka przykładowych rzeczy wraz z cenami.

[klinkij aby powiększyć]:

[klinkij aby powiększyć]:

Poniżej zdjęcia z podróży z tego magicznego miejsca. 

[klinkij aby powiększyć]:

Nathallae

Studentka prawa, blogerka i instagramerka. Spośród wielu pasji do największych należą podróże w najdalsze zakątki świata i gotowanie.

2 Komentarze

Napisz komentarz